Site Overlay

BMW seria 2

Minivan BMW to w opinii użytkowników podróżujących całymi rodzinami auto warte zakupu. Samochód został dobrze przyjęty i zebrał pozytywne opinie.

Strzał w dziesiątkę

Minivan z napędem na przednie koła wywołał rozczarowanie i niezadowolenie wśród wiernych fanów marki, którzy stali na stanowisku, że takie rozwiązanie nijak nie pasuje do jej modelu, do którego zostali przez lata przyzwyczajeni przez producenta. O dziwo, opublikowane po pewnym czasie wyniki sprzedaży pokazują, że niektórzy klienci potrzebowali właśnie takiego modelu. BMW serii 2 Active Tourer nie tylko znalazł się w 2016 roku na liście najlepszych minivanów kupowanych w Europie, ale nawet zajmuje tam trzecie miejsce. Wynika tak z raportu jednej z najbardziej uznanych firm badawczych, który został opublikowany przez popularny serwis motoryzacyjny.

W czasie dobrej sprzedaży BMW serii 2, lepiej sprzedawały się wyłącznie Citroen C4 Picasso oraz Volkswagen Touran, które są na rynku od długiego czasu, więc nie jest to wynik nadzwyczajny. BMW zdeklasowało natomiast np. samochód firmy Renault oraz w klasie premium rywala – Mercedesa Klasy B. Niemcy skłonili się do produkcji vanów i podjęli tym odważny oraz ryzykowny ruch, bowiem ten rynek zdominowany był przez inne marki, prowadzące masową produkcję. BMW znane jest raczej z produkcji SUV-ów a także limuzyn sportowych. W Europie sprzedało się w roku 2016 ponad 77,6 tys. kopii minivana BMW, co pokazuje wzrost o ponad dwadzieścia pięć procent. Ceny BMW serii 2 w Polsce nabyć można już za 108 tys. złotych. Podstawowa wersja tourana kosztuje zaś ponad 80 tys. złotych.

Mocne silniki

W chwili rynkowego debiutu przedłużony i dodatkowo wyposażony BMW 2 Active Tourer oferowany był z jednym z dwóch silników benzynowych, posiadających moc od 136 do 192 KM, albo też z jednym z trzech turbodiesli, które mogły pochwalić się mocą wynoszącą 116,150 lub 190 KM.

BMW seria 2 dostępna na https://bmwdirect.pl/model/seria-2,minivan