Site Overlay

Dlaczego warto postawić na powłokę ceramiczną?

Niestety nawet najładniejszy i najbardziej odporny lakier samochodowy zbiegiem czasu, może stracić swój naturalny urok. Aby wydłużyć jego żywotność warto postawić na odpowiednie powłoki zabezpieczające. Mowa tutaj przede wszystkim o powłokach ceramicznych, które w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużym doświadczeniem wśród kierowców.

Dlaczego warto postawić na powłokę ceramiczną?

Powłoka ceramiczna nie tylko zabezpiecza lakier, ale również pomaga odpychać brud. Hydrofobowa powłoka jest doskonałym wyborem dla tych kierowców, którzy nie chcą marnować całego dnia na czyszczeniu auta. Hydrofobowość to nic innego jak zdolność do odpychania cząsteczek wody i wszelkich zabrudzeń z zabezpieczonych powierzchni. Dzięki regularnej konserwacji powłoki ceramicznej, można znacząco ograniczyć wizyty w myjni samochodowej.

Skuteczna ochrona nie tylko lakieru

Powłoka ceramiczna doskonale nadaje się nie tylko do zabezpieczania lakieru. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że dzięki powłoce ceramicznej można zabezpieczyć szyby, uszczelki oraz felgi. Preparat ten doskonale nadaje się nawet do zabezpieczania plastikowych elementów, których w nowoczesnych samochodach jest naprawdę dużo. Ceramiczna powłoka jest dobrym wyborem także dla tych osób, które chcą zabezpieczyć reflektory. Prawidłowo naniesiona powłoka zapewnia kompleksową ochronę nawet przez 5 lat. Jest to jedna z tych inwestycji, która na pewno bardzo szybko się zwróci. Profesjonalna powłoka doskonale sprawdzi się przede wszystkim na czarnym lakierze, gdzie jak wiadomo widać nawet najmniejsze ryski.