Site Overlay

Ferrari 458 Italia – włoski rumak, któremu do twarzy w czerwonym kolorze

Nieokiełznana moc płynąca z ośmiu cylindrów

Ferrari Italia to definicja włoskiej motoryzacji. Wyjątkowy, niepowtarzalny styl z Półwyspu Apenińskiego oraz budzących grozę 570 koni mechanicznych, osiągających szczytową potęgę przy 6 tysiącach obrotów na minutę – takich wartości na próżno szukać w zwykłych autach na osiedlowym parkingu. Jeszcze bardziej szokujący jest maksymalny zakres obrotów – 9 tysięcy! Przy bardzo niewielkiej masie własnej, stanowiącej mniej więcej poziom auta miejskiego, jedno jest pewne – emocji nie zabraknie.

Niezwykła wyjątkowość modelu 458 Italia

Niewiele pojazdów charakteryzuje się tak basowym i niepokojącym dźwiękiem płynącym z wydechów, jak w Ferrari Italia. Symfonię ośmiu cylindrów https://devil-cars.pl/jazda/ferrari-italia-458 w układzie widlastym można przyrównać jedynie do włoskiej opery, gdzie mistrzowie władania własnym głosem przekraczają kolejne granice ludzkiego ciała.

458 dostępne było na przestrzeni sześciu lat produkcji w kilku wersjach specjalnych, spośród których można wymienić:

  • 458 Speciale A (499 egzemplarzy)
  • 458 Italia China Edition (zaledwie 20 egzemplarzy)
  • SP12 EC (zbudowane w jednym egzemplarzu specjalnie dla Erica Claptona, inspirowane innym legendarnym modelem – 512 BB)

Drogowy bolid z korzeniami w Formule 1

Mnóstwo rozwiązań żywcem wyjętych z Formuły 1 zostało z powodzeniem wykorzystanych w modelu 458. Mowa tu chociażby o kluczowej dla sprawnej jazdy skrzyni biegów, czy systemie kontroli trakcji F1-Trac. Auto często brało udział w wyścigach torowych. To jednoznaczny dowód na to, że Ferrari Italia jest prawdziwym sportowcem, któremu jednocześnie nie brak klasy i świetnego stylu.