Site Overlay

Jak kupić dobry rejestrator samochodowy?

Rejestrator samochodowy to ostatnimi czasy jeden z najchętniej kupowanych dodatków do samochodu. Pomimo jednak tak dużej jego popularności, nadal wielu kierowców zupełnie nie jest w stanie powiedzieć, jakimi to urządzenie powinno charakteryzować się cechami. Jak zatem kupić dobrą kamerę samochodową?

Do czego ona służy?

Żeby móc poprawnie określić to, jak kupić dobry rejestrator do samochodu, np. https://manta.com.pl/product-category/elektronika-samochodowa/wideorejestratory/, koniecznie trzeba najpierw się dowiedzieć, do czego on służy, a także jakie są jego szczególne cechy. Rejestrator to niewielka kamera, która cały czas nagrywa to, co dzieje się przed maską samochodu. Ma to na celu określenie w razie wypadku lub stłuczki sprawcy zdarzenia. Wbrew pozorom w takich zastosowaniach nie może być użyta zwykła kamera, ponieważ uzyskany z niej obraz musi charakteryzować się naprawdę wysoką jakością, aby dynamicznie poruszające się pojazdy mogły zostać ostro i wyraźnie nagrane.

Jakie będą jej odpowiednie cechy?

Żeby osiągnąć dobrej jakości nagranie, kluczowe zatem jest to, jakiej jakości będzie nagrywany przez rejestrator samochodowy obraz. Musi to być rozdzielność minimum Full HD, nagrana w 30 klatkach na sekundę. Co ciekawe, to właśnie ilość klatek jest w tym wypadku najważniejsza. Nie ma sensu inwestować w wyższą rozdzielność i znacznie lepiej pozostać przy podanej, lecz ze zwiększeniem ilości klatek do 60. Pozwoli to uzyskać bardzo wyraźny i niezwykle ostry obraz. Oprócz tego warto zainteresować się także tym, jak duże i pojemne karty pamięci będą przez dany model obsługiwane, a także jak długo będzie on mógł pracować na naładowanym akumulatorze.