Site Overlay

Jakie wymogi należy spełnić, by wypożyczyć auto?

Wypożyczenie auta jest dość proste. Jednak należy pamiętać o tym, że osoba wypożyczająca musi spełniać określone warunki lub też posiadać określone dokumenty. Jakie dokładnie to wymogi?

Prawo jazdy o właściwej kategorii

Wypożyczalnia samochodów Kraków, tak jak i każda inna wypożyczalnia zawsze wymaga prawa jazdy. To właśnie ten dokument uprawnia do tego, by w ogóle odpalić samochód. Jeśli ktoś więc chce wsiąść za kółko to musi pokazać aktualny dokument. To wypożyczalnia jest właścicielem pojazdu i to ona poniesie konsekwencje, jeśli doszłoby do wypadku, bo ich auto prowadził ktoś bez niezbędnych uprawnień.

wypożyczalnia aut kraków

Wiek osoby wypożyczającej

Bardzo ważny jest również wiek osoby wypożyczającej auto. Jego dolna granica to najczęściej 20 lub 21 lat oraz przynajmniej rok doświadczenia w prowadzeniu samochodów. Niektóre firmy wyznaczają także górną granicę wieku, choć to zdarza się rzadziej. Jeśli się ją podaje, to zazwyczaj wynosi ona 70 lat. Jednak statystyki dowodzą, że to młodzi kierowcy powodują więcej wypadków niż ci najstarsi, stąd to właśnie oni są grupą objętą największą ilością restrykcji i obwarowań. Więcej ofert czeka na https://www.ddpartner.com.pl/.

Karta kredytowa

Często wypożyczalnie wymagają też posiadania karty kredytowej lub okazania dokumentu potwierdzającego konto bankowe. Większość firm po prostu wymaga dowodu na to, że osoba wypożyczająca posiada stałe źródło dochodu. To oczywiście jest pewnego rodzaju forma zabezpieczenia majątku.