Site Overlay

Leasing auta BMW

Leasing jest bardzo popularną formą finansowania aut. Auto leasing to bardzo dobry sposób do nabycia wymarzonego BMW. Dealerzy BMW dostrzegli, że mogą zadbać o klienta w ten sposób, że umożliwili uzyskanie leasingu u nich. BMW współpracuje z wieloma firmami leasingowymi, a często posiada własne finansowanie. Jakie korzyści otrzymuje leasingobiorca, który wziął BMW w leasing? Zachęcamy do lektury.

Auto leasing – łatwy dostęp do finansowania


Największym atutem leasingu jest łatwiejszy dostęp do źródła finansowania. Pamiętajmy, że przez cały okres leasingu to finansujący jest właścicielem przedmiotu – w przeciwieństwie do popularnego kredytu. Inne są wymagania wobec klientów, którzy ubiegają się o leasing, aniżeli do klientów ubiegających się o kredyt. Ma to szczególne znaczenie dla przedsiębiorstw, które są już zadłużone.

A co z ubezpieczeniem BMW?


Klient może sam ubezpieczyć auto, ale firma leasingowa w ramach grupowych ubezpieczeń, często posiada najkorzystniejsze oferty. To samo dotyczy kosztów usług związanych z transakcją leasingową oraz lepszych warunków dostawy (na przykład konserwacja środków trwałych, warunki płatności, cena).

Rodzaje leasingu


W Polsce funkcjonują dwa rodzaje leasingu:
a) leasing operacyjny,
b) leasing finansowy.
Przepisy prawne wpływają na wybór leasingu. W przypadku firmy, która pragnie chce wyższe koszty podatkowe w danym roku podatkowym, albo odpisać koszty związane z leasingiem w krótszym czasie, wybiera leasing operacyjny. W przypadku firmy, która ma niskie dochody albo ponosi straty wybiera leasing finansowy.
Należy podkreślić, że przez cały czas trwania umowy leasingowej, właścicielem jest finansujący. Na rynku istnieje wiele firm leasingowych oraz banków, które oferują tą metodę finansowania. Najpopularniejszym przedmiotem leasingu są nadal auta – bez względu na ich rodzaj. Świetnie sprzedają się samochody osobowe, ciężarowe, jak i ciągniki samochodowe, naczepy, przyczepy itp. Często zdarza się, że samochody osobowe BMW stanowią piękną wizytówkę przedsiębiorstwa.