Site Overlay

Różne rodzaje maszyn do polerowania

Rotacyjna maszyna do polerowania

Szczególnie cenione przez profesjonalnych detalistów ze względu na ich zdolność do szybkiego korygowania wad lakieru. Głowica polerująca łączy się bezpośrednio z mechanizmem napędowym, powodując, że głowica obraca się ruchem okrężnym. Generuje to ciepło skutecznie, umożliwiając bardziej agresywne polerowanie, jednak w niewytrenowanych rękach istnieje znaczne ryzyko wypalenia lakieru, odsłaniając podkład zawarty w głębszych warstwach. W przypadku poważnych wad lub odpornych na zarysowania lakierów bezbarwnych polerki rotacyjne są w stanie szybciej i skuteczniej eliminować defekty niż standardowa polerka typu Dual Action.

Maszyny do polerowania Dual Action

Maszyny do polerowania Glossfactory znane również jako DA lub polerki losowe, maszyny te zostały pierwotnie zaprojektowane do użytku przez miłośników amatorskiej pielęgnacji samochodów ze względu na ich mechanizm operacyjny, który czyni je z natury bezpieczniejszymi w użyciu nawet bez doświadczenia.

Głowica polerki maszynowej o podwójnym działaniu obraca się kołowo na wrzecionie, który z kolei obraca się w szerszym ruchu. Powstała oscylacja powoduje „kołysanie się”, które zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się ciepła na powierzchni, minimalizując ryzyko uszkodzenia lakieru. Zazwyczaj brak wytwarzania ciepła oznaczał, że były one przydatne do usuwania tylko jaśniejszych wad lakieru, jednak postęp technologiczny to zmienił. W rezultacie te polerki Dual Action nowej generacji stały się bardzo popularne wśród profesjonalnych detalistów, ponieważ są łatwiejsze do kontrolowania, wytwarzają mniej wibracji, a mimo to zapewniają doskonałe wyniki. Biorąc pod uwagę właściwą kombinację podkładki i mieszanki oraz wystarczającą ilość czasu, większość nowoczesnych DA jest w stanie usunąć wszystkie, oprócz najcięższych wad.