Site Overlay

Tory samochodowe w Polsce- jak z nich korzystać?

Zapewne nie raz marzyłeś, aby przeżyć emocjonujący wyścig samochodowy. Oglądając popularne filmy wyścigowe, pragnąłeś przetestować się w pojedynku na 1/8 mili. A może jesteś typem osoby, której bardziej imponuje technika, jaka jest wykorzystywana w drifcie. Warto podkreślić, iż ulice ruchu publicznego nie są miejscami do szybkiej oraz ekstremalnej jazdy. Wtedy mandat jest najmniejszym złem, jakim może ci się przytrafić. Dlatego stworzone idealną alternatywę, a mianowicie tory samochodowe.

 Jaki tor wybrać?

Jeżeli chcesz poszaleć swoim osobistym pojazdem, powinieneś wybrać tor, który jest ogólnodostępny dla amatorów wyścigów samochodowych. Istnieją miejsca, które zezwalają na wjazd jedynie profesjonalistom, inne są zamknięte dla kierowców, którzy nie są zrzeszeni w żadnym automobilklubie. Niewątpliwe zależy ci także, aby tor nie był daleko oddalony od twojego miejsca zameldowania, ale nie może to być dla ciebie najważniejszy aspekt. Wszelakie pobliskie  tory mogą być zarezerwowane dla profesjonalnych kierowców bądź ich przygotowanie do jazdy pozostawiałoby wiele do życzenia.

Tor samochodowy

Zasady na torze

Jak już wiadomo, na wszystkich miejscach są jakieś zasady, nie inaczej jest w przypadku torów samochodowych. Zakaz jazdy na torach obowiązuje po godzinie 22:00, gdyż obowiązuje od tego momentu cisza nocna. W zależności, jakim pojazdem chcemy pojeździć, musimy mieć odpowiednie uprawnienia w postaci prawa jazdy. Jednakże ta zasada nie obowiązuje członków automobilklubów czy profesjonalistów. Oczywiście zasady ruchu drogowego muszą być przestrzegane, na wielu drogach występuje sygnalizacja bądź drogi dojazdowe. Najważniejsze jest to, iż całkowicie jest zabronione prowadzenie pojazdów pod wpływem różnych środków oraz alkoholu. Warto zawsze pamiętać, że zawsze my odpowiadamy za nasze czyny na torach. Jeżeli będziemy przestrzegać wszystkich zasad, wtedy jazda po torze sprawi nam niezapomnianą przyjemność.