Site Overlay

Organizacja transportu od podstaw

Firmy spedycyjne w naszym kraju rozwiją się bardzo prężenie i zaznaczają swoją obecność na rynku europejskim. Na autostradowych parkingach na terytorium Francji czy Niemiec bez problemu można spotkać naczepę należącą do polskiego przewoźnika. Organizacja transportu to jednak zadanie wymagające ciągłej optymalizacji, aby zwiększać zyski zarówno firm przewozowych jak i spedycyjnych. 

Jak przewieźć ładunek w drugi koniec Europy.

Przedsiębiorstwa posiadające towar do przewiezienia korzystają z usług oferowanych przez firmy spedycyjne. Polega to na tym, że spedycja otrzymuje zlecenia na którym jest wyszczególniony rodzaj i ilość towaru, a także data doręczenia. Rolą spedytora jest dobranie odpowiedniego środka transportu oraz terminowe podstawienie pojazdu w miejscu załadunku oraz rozładunku.

W teorii nie wyglada to na trudne zadanie ale trzeba wziąć pod uwagę kosz. Jeśli spedycja za organizację transportu dostaje od klienta np. 1000 zł to musi przewieźć ten towar za np. 800 zł, aby wygenerować zysk. 

Optymalizacja procesu to klucz do sukcesu. 

W celu maksymalizacji zysków ważne jest wynegocjowanie jak najkorzystniejszych stawek z przewoźnikiem oraz optymalne wykorzystanie jego floty. Jednym z kluczowych zadań jest znajdywanie ładunków dla prowadzonych aut w taki sposób, aby jeździły w obie strony maksymalnie wypełnione.

Im więcej przewożonego towaru tym mniejszy koszt jednostkowy i większy zysk. Oczywiście redukcja kosztów musi iść w parze z wysoką jakością świadczonych usług. Spóźnienia czy uszkodzenia towaru są niedopuszczalne i klient przywiązuje do tego bardzo dużą uwagę. 

Organizacja transportu – usułga dostępna na stronie Logit.com.pl