Nakładanie wosku samochodowego na lakier jest zadaniem obowiązkowym dla każdego właściciela auta. I choć ta kwestia nie podlega żadnej dyskusji, to jednak od lat kwestią sporną pozostaje to, czy lepszym pomysłem będzie ręczne polerowanie lakieru samochodowego, czy też może wykorzystanie do tego celu maszyny polerskiej?
Charakterystyka ręcznego polerowania lakieru samochodowego
Na czym polega ręczne polerowanie lakieru? Jest to bardzo proste, wystarczy do tego celu nałożyć na czystą i suchą szmatkę nieco środka polerskiego, a następnie własnymi rękoma rozprowadzać go po lamerze. Jest to czynność bardzo czasochłonna, a także męcząca, lecz dzięki niej można osiągnąć naprawdę niesamowite efekty swojej pracy. Lakier staje się czysty, błyszczący, a także odpowiednio dobrze zabezpieczony, tak aby nie doznawał tak łatwo uszkodzeń.
Charakterystyka maszyny polerskiej
Ręczne polerowanie lakieru samochodowego https://glossfactory.pl/polerowanie-lakieru to od kilku, do kilkudziesięciu godzin bardzo ciężkiej pracy. Nic więc dziwnego, że tak często właściciele aut sięgają po metody maszynowe. Polerka samochodowa jest w stanie czas ten skrócić nawet do około godziny. Pamiętać jednak trzeba, że taka maszyna dość sporo kosztuje, a dodatkowo jej poprawna obsługa wymaga naprawdę sporo doświadczenia. Bez niego łatwo o pomyłki, a nawet poważne uszkodzenia lakieru, których naprawienie może kosztować naprawdę duże pieniądze. Z tego powodu wielu kierowców mimo wszystko woli pozostać przy tradycyjnej, ręcznej metodzie polerowania lakieru samochodowego.