Site Overlay

Czym myć samochód?

Sposoby mycia samochodu od zawsze budzą kontrowersje. Szczególnie dotyczy to aspektu przyrządów do mycia auta. Co wybrać – szczotkę czy może gąbkę? A może to szmata będzie lepszym rozwiązaniem? Jest jeszcze jedna opcja – myjnia automatyczna. Tak duży wybór, że nietrudno o zawrót głowy.

Mycie samochodu – szybkie i bezpieczne

Rozważając kwestię wyboru sposobu mycia samochodu, trzeba wziąć pod uwagę zarówno efektywność czynności, jak i bezpieczeństwo dla karoserii. Szczotka do mycia samochodu, to jak najbardziej dobry pomysł, oczywiście pod warunkiem, że zostanie odpowiednio dobrana. Mycie samochodu szczotką przeznaczoną do zamiatania podłogi jest skrajnie nieodpowiedzialne i może doprowadzić do głębokich rys na lakierze samochodowym.

Jak dobrać szczotkę do mycia auta?

Zastanawiając się nad tym, jaką szczotkę wybrać, należy wziąć pod uwagę tylko produkty dedykowane do mycia samochodu. Szczotka tego typu ma miękkie i gęste włosie. Warto postawić na produkty praktyczne. Przy myciu samochodów doskonale sprawdzą się szczotki posiadające regulowaną rączkę. Takie rozwiązanie pozwala na kompleksowe i przede wszystkim dokładne umycie dachu samochodu. Czyszcząc pojazd, dobrze jest mieć pod ręką szczotki różnych rozmiarów. Felgi samochodowe można czyścić mniejszą szczoteczką, aby dokładnie dotrzeć we wszystkie zakamarki. Nie należy zapomnieć także o tym, aby od czasu do czasu porządnie wyczyścić samochód wewnątrz, wówczas jazda nawet w długą trasę będzie prawdziwą przyjemnością dla wszystkich pasażerów.