Site Overlay

Jak kupować kamerki samochodowe?

Wielu osobom wydaje się, że kupowanie kamerek samochodowych jest bardzo proste i nie wymaga żadnej wiedzy technicznej. Jest to błąd, ponieważ urządzenia te są niezwykle różnorodne, a tym samym charakteryzować się mogą naprawdę wieloma parametrami technicznymi. Na które z nich warto zwrócić uwagę, gdy kupuje się taki sprzęt?

Parametry nagrywania

Zdecydowanie najważniejsze parametry takiej kamerki dotyczą tego, jak nagrywa ona obraz. Nagranie musi być rzecz jasna możliwie najlepszej jakości, aby widoczne były na nim wszystkie szczegóły, nawet tak niewielkie, jak tablice rejestracyjne aut jadących z przeciwnej strony.
Na co zatem trzeba zwracać uwagę? Przede wszystkim na to, jaka jest rozdzielczość realizowanych nagrań, lecz również ilość rejestrowanych na sekundę klatek. Co więcej, bardzo poleca się zwrócić uwagę na to, jakie są kąty nagrywania, tak aby kamerka obejmowała jak największy obszar.

Dodatkowe funkcje

Choć jakość nagrań ma kluczowe znaczenie w przypadku wybierania kamerki samochodowej, to jednak nie oznacza to wcale tego, że nie można skupić się w pewnym stopniu także na pozostałych jej funkcjach. O czym konkretnie mowa?
Warto wybrać np. taki model kamerki, który będzie posiadał tryb nagrywania w nocy, dzięki czemu nagrania bez naturalnego światła będą cechowały się lepszą jakością. Dobrze także mieć taki model, który będzie posiadał czujnik ruchu, co spowoduje, że kamera aktywuje się od razu, gdy tylko zarejestruje jakiś ruchu, co może być wykorzystane np. w przypadku aktu wandalizmu w nocy, gdy auto stoi pod chmurką.