Site Overlay

Test opon zimowych w rozmiarze 195/65 R15

Nigdy nie jest za wcześnie na przygotowanie samochodu do zimy. Gdy tylko średnia dzienna temperatura spadnie do w okolice 0 stopni, odpowiedzialni kierowcy spieszą się, aby wyposażyć swoje pojazdy w odpowiednie urządzenia. Zwykle jest to konieczne w październiku lub listopadzie, w zależności od klimatu.

Zalety opon zimowych 195/65 r15

Główną zaletą opon zimowych 195/65 r15 jest ich doskonała przyczepność na ubitym lodzie i śniegu. Obecność specjalnych elementów metalowych pozwala uzyskać najlepsze właściwości trakcyjne i przyczepność.

Specjalna guma, która charakteryzuje się specjalnym wzorem bieżnika – cieszy się dużym popytem. Do zalet takich modeli należy szereg właściwości:

  • Warunkowa uniwersalność gumy (nadaje się do jazdy od jesieni do późnej wiosny, kiedy na drogach nie ma jeszcze lodu i śniegu);
  • Samoczyszczący się bieżnik;
  • Doskonałe osiągi opony na sypkim śniegu.

Warto jednak zauważyć, że takie opony są dość hałaśliwe podczas jazdy po asfalcie.

Warto wiedzieć, że opony 195/65 r15 można bez problemu kupić taniej przez internet, najlepiej tutaj.

Jak powinna wyglądać dobra opona 195 65 r15 (zimowa)?

Ten typ opony musi wizualnie odpowiadać następującym parametrom, aby zapewnić wysoki indeks wytrzymałości, przyczepności i trwałości:

  • Wzór asymetryczny lub kierunkowy. Producenci zazwyczaj komplikują strukturę bieżnika, tak aby powierzchnia bieżnika była podzielona na obszary funkcjonalne;
  • Szerokie i głębokie kanały między mocnymi blokami bieżnika. Taki system odprowadzania wody sprawia, że koła samoczynnie oczyszczają się ze śniegu przy każdej prędkości, co pozwala zachować dobre właściwości terenowe;

Aby zdecydować, która opona jest dla Ciebie najlepsza, zwróć uwagę na skład mieszanki gumowej. Każdy producent stara się wyprodukować unikalną oponę, która najlepiej sprawdza się na większości typów zaśnieżonych i oblodzonych dróg.