Site Overlay

Czym są pokrowce na fotele samochodowe i jakie są ich zalety?

Pokrowce na fotele samochodowe zakłada się na siedzenia w aucie, aby chronić je przed zabrudzeniem i przetarciem. Produkowane są najczęściej z tkaniny, skóry ekologicznej lub mieszanek różnych tkanin. Pokrowce dodają wyglądu fotelom oraz chronią tapicerkę przed zużyciem. Pokrowce są łatwe w wymianie oraz można wybierać je według własnego uznania. Jakie są ich zalety? Jak o nie dbać?

Jakie są zalety pokrowców na fotele samochodowe?

pokrowce na fotele samochodowe

Pokrowce na fotele samochodowe z Carmager świetnie się sprawdzają podczas korzystania z auta, ponieważ zabezpieczają tapicerkę przed niszczeniem i zużyciem. Najważniejsze zalety tych pokrowców to:

  • chronią przed brudem,
  • chronią przed uszkodzeniami i zużyciem,
  • dodają wyglądu i personalizują wnętrze samochodu,
  • dodają komfortu podczas jazdy.

Głównym atutem pokrowców na fotele samochodowe jest fakt, że chronią tapicerkę przed ścieraniem i brudem, dzięki czemu tapicerka nie ulega szybkiemu zniszczeniu. Dzięki używaniu tego wyposażenia tapicerka przez dłuższy czas będzie pięknie wyglądać, a kolor się nie będzie wycierał. Są one dostępne w wielu kolorach i modelach, co pozwala na wybór najlepszego rozwiązania dla kierowcy. Założenie pokrowca na fotel potrafi zwiększyć komfort podczas jazdy, ponieważ często posiadają dodatkowe wkładki, które poprawiają amortyzację, wentylację i termoregulację.

Jak prać pokrowce na fotele samochodowe?

Przed rozpoczęciem prania pokrowców na fotele samochodowe trzeba zapoznać się z etykietą i zaleceniami producenta. Kolejnym krokiem jest usunięcie zaczepów i zapięcia oraz próba usunięcia plam przed praniem. Następnie pokrowce umieszcza się w pralce, nastawia odpowiedni program i dodaje odpowiedni detergent. Pranie w niskiej temperaturze nie zniszczy materiału. Na samym końcu pokrowce suszy się na świeżym powietrzu. Należy uważać, aby nie narażać pokrowców na bezpośrednie działanie słońca, ponieważ mogą stracić swój kolor.