Site Overlay

Czy można kupić jednocześnie dobre i tanie opony letnie?

Czy można kupić jednocześnie dobre i tanie opony letnie?

Zmiana opon jest konieczna dla każdego kierowcy, by jazda była bezpieczna i komfortowa, ale ich koszt często potrafi mocno uszczuplić portfel. Z drugiej strony jednak, kupując tańsze opony, można narazić się na ich słabą jakość i co za tym idzie, ryzyko wypadku w trakcie jazdy. Pytanie więc brzmi, czy można znaleźć złoty środek i kupić dobre i jednocześnie tanie opony letnie.

Opony letnie z drugiej ręki – czy to dobre rozwiązanie?

tanie opony letnie

Wiele osób, kierując się niską ceną, sięga po tanie opony letnie, które swój niski koszt zawdzięczają faktu, że są używane. Wiadomo – cena takich opon jest często nawet parę razy mniejsza, co bez dwóch zdań jest kuszącą opcją. Przed zakupem warto jednak zastanowić się dwa razy, bowiem jeżdżąc na takich oponach, naraża się na duże niebezpieczeństwo – tanie opony letnie z drugiej ręki zwykle są w bardzo złym stanie. Nieco lepszą opcją są opony bieżnikowe, czyli wykonane z używanej wcześniej gumy. Mimo wszystko jednak opony te często ulegają uszkodzeniom, a za ich niski koszt nierzadko płaci się wysoką cenę.

Tanie opony letnie – na jakie komplety warto zwrócić uwagę?

Zatem, skoro używane opony letnie okazują się niebezpieczne i zawodne, kierowcy skazani są na opony nowe. Jednak nic straconego – są bowiem modele, które są zarówno tanie, jak i porządnie wykonane, a dzięki temu bezpieczne. Oto przykłady takich opon:

– Barum Bravuris 3 HM 205/55 R16 91Y – są to tanie opony letnie, które, oprócz przystępnej ceny, oferują dobre wykonanie, długa gwarancja i długie przebiegi.

– Kormoran Gamma B2 205/55 R16 91V – tanie opony letnie, które mają bardzo długą żywotność, są odporne na uszkodzenia, a także świetnie trzymają się drogi.